Yaşama Saygıya EVET! Termik Santrallere HAYIR!!

16 Ağu 2011

Foça orman yangınının ardından terör örgütü çıktı


İzmir'in Foça ilçesinde önceki gün iki ayrı ormanlık alanda yangını çıkardıkları iddiasıyla biri terör örgütü üyesi olduğu bildirilen 3 kişiden 2'si adliyeye sevk edildi.
İzmir Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Foça'da önceki gün çıkan orman yangınlarının ardından bölgeye giden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çevrede vatandaşlarla görüştü.
Vatandaşların verdiği eşkal bilgileri doğrultusunda, yangınların çıktığı bölgede görülen şüpheliler M.Ö (16) F.T (19) ve F.Y (20) gözaltına alındı. Bu kişilerin sorgularında, Hakkari'den cuma günü İzmir'e geldikleri, iki gün bir otelde konakladıkları ve pazar günü Foça'ya geçtikleri belirlendi.
Zanlılardan M.Ö'nün terör örgütü üyesi olduğu, örgüt adına eyleme ve gösterilere katıldığının tespit edildiği, F.T'nin sırt çantasında ise örgütsel doküman ele geçirildiği bildirildi.
M.Ö'nün 18 yaşından küçük olduğu için Foça'da çocuk mahkemesine çıkarılacağı belirtildi. Diğer iki kişi ise İzmir Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye gönderildi.

İzmir'in Foça ilçesinde 14 Ağustos Pazar günü Kızıldağ mevkisi dikim sahasındaki ormanlık alanda ve Kozbeyli mevkisinde orman yangınları çıkmış, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle her iki yangın da söndürülmüştü.

Kaynak: AA

1 yorum:

  1. Bir insanın "terör örgütü üyesi olduğu" nasıl anlaşılır? Kimlik kartı felan mı var? Hem orman yakmaya "sırt çantasınin içinde örgütsel döküman ile" gelinmesi mantıksal mı?

    Yangını yapsaçtı müteahhitlerin para ile çıkartmadığı ne malum? Hey öyle oluyor; yanan yerler imara açılıyor.

    YanıtlaSil